Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Reference

I´m Lovin´ it!

Po 23 letech cvičení se Zdeňkem jsem si už říkal, že nic nového začínat nebudu. V Tai Chi je toho až dost. Ale Hung Kuen to hezky doplňuje. Takže jako “benjamínek” to mohu vřele doporučit. A navíc je to i dřina – I´m Lovin´ it!

Ondra F.

Není to žádná bezhlavá dřina, ale těžká makačka na tělo i bednu.

Kung fu je jedna z nejvýznamnějších věcí, co mě v životě potkala… Poznávám a objevuji (nejen) své tělo a každá odcvičená minuta se mi mnohokrát vrátila v běžném životě. Není to jen bojové umění, je to cesta… Každý si v něm najde svůj směr, kterým chce jít.

U Zdenka najdete logiku a preciznost a dost se tu i zasmějete. Není to žádná bezhlavá dřina, ale těžká makačka na tělo i bednu:)

Jana M.

I když by se zdálo, že moji věkovou kategorii (70+) toto bojové umění nemůže oslovit, opak je pravdou.

I když by se zdálo, že moji věkovou kategorii (70+) toto bojové umění nemůže oslovit, opak je pravdou.
Původní snaha – prostřednictvím tohoto cvičení si zlepšit fyzickou a psychickou kondici – přerostla v zálibu, která docela podstatně změnila můj způsob života. Výsledek – radost z pohybu, lepší mobilita i pocit příznivého vlivu na upevnění některých kladných osobnostních rysů a deviza navíc – úbytek na váze. Učit, je určitě náročnější, než učit se a tak si velmi cením  výborného učitele, stylu výuky, náročnosti, přístupu, s ohledem na možnosti jednotlivců, vytvoření přátelského prostředí, schopnosti zaujmout a vytáhnout z každého to nejlepší,  motivovat a inspirovat. Podnětná je i rozmanitost cvičení a na straně druhé vyrovnaný rozvoj všech aspektů – stability, kondice, síly, sebeobrany a dalších dovedností. Ale protože vlastní zkušenost je nezastupitelná a jak říká stará průpovídka : ” Kdo chce být nejlepší, trénuje s nejlepšími “, přijďte zkusit. Mohu jen doporučit.

Jana A.

Cvičím, protože mě to prostě baví. Skvělé pro tělo i mysl.

Hung Kuen cvičím, protože mě prostě baví. Skvělé pro tělo i mysl. Cvičení mě neomrzelo ani po osmi letech bezmála každodenního cvičení. To vypovídá nejméně o dvou věcech. O komplexnosti systému, prvky které znám, mohu neustále zdokonalovat, navíc odměnou za vytrvalost jsou nové informace, které mne posunují na vyšší úroveň. A dále o kvalitě školy – příjemné prostředí, legrace, výborný a respektovaný učitel. A jedna z nejlepších věcí na cvičení je ta, že jej můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv.

Lukáš K.