Zpět na rozcestník
taichi-kungfu.cz

Obsah kurzu

Tréninky jsou fyzicky náročné. Ale současně probíhají v přátelské a uvolněné atmosféře.
Díky tomu si občas ani neuvědomíme, že jsme dobu tréninku přetáhli klidně o hodinu.

Základem naší školy je snaha cvičit tradiční Hung Kuen (Hung Gar) v jeho plném rozsahu.
Protože naše linie Hung Kuen má obrovskou zásobárnu základních cvičení, drilů, cvičení s partnerem, aplikací pohybů i tréninkových metod. Nezačleňujeme do tréninku nic, co by nepatřilo do tradičního kung-fu.
Velkou výhodou všech těchto cvičení je vyvážený přínos jak pro bojovou stránku cvičení, fyzický rozvoj těla, tak i pro zdravotní účinky.
Vše, co moderní doba “objevuje” ve formě funkčních tréninků, crossfitu apod., obsahuje tradiční kung-fu v sobě.
A navíc je účinek cvičení prověřen staletími.
Trénink se zpočátku především soustředí na fyzickou stránku (posílení kostí, šlach a svalů) a méně na kultivaci vnitřní energie.

Úvodní kurz kung-fu v naší škole Hung Kuen je založen na:

 

kurz kung-fu vám dá stejnou postavu

Gordon Liu – cvičenec Hung Kuen (ve filmu 36th chamber of Shaolin)

V naší škole jsou na prvním místě osobní vztahy. Stejně jako všude jinde, i u nás se navazují postupně. Ale o to víc mne potěší, když vidím, jak vznikají nová přátelství a vztahy (partnerské a manželské). Dělá mi radost, když k sobě cvičenci zapadají jako kostky lega a vytváří skutečnou kung-fu rodinu. A je mi jedno, jestli někdo přestane z nějakého důvodu cvičit, když současně zůstane členem rodiny a rád se k akcím připojí, i třeba jen jako “turistická” či “návštěvnická sekce”.
Na druhém místě si cením vytrvalost a trpělivost. Ochotu vytrvat a překonat počáteční období, kdy každý má pocit, že jemu to nejde a nejradši by se vším praštil. Netuší, že takto se trápí skoro každý, kdo se skutečným kung-fu začal. Potom přichází druhý půlrok (a pár dalších let), kdy naopak získáváme pocit, že už základy umíme a teď je potřeba to hrnout dopředu, naučit se spoustu nových sestav – prostě víc a víc a víc. A přitom se po nás chce kvalita a neustále se něco opravuje a piluje. Teprve poté přichází pochopení, že kung-fu je “mistrovství, dosažené tvrdou prací po dlouhou dobu”. A není to o tom, kolik umíme sestav či aplikací.
Teprve na třetím místě oceňuji schopnosti dobře/krásně cvičit. Dar pohybu není dán každému, ale každý z něj může mít radost a vnitřní potěšení.